SUR YAPI
  • Dolar döviz kuru 5.9184
  • Euro döviz kuru 6.5682
  • 09-01-2020 11:10

ANTALYA'DA MİLLET İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?

Muratpaşa Belediyesi Meclisinin aldığı kararın büyükşehir imar komisyonunda ret edilmesi İYİ Parti ile CHP’yi karşı karşıya getirdi. Her iki tarafta yaptıkları açıklamalarda birbirleri suçladı.

ANTALYA'DA MİLLET  İTTİFAKI ÇATIRDIYOR MU?

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanlığından yapılan zehir zemberek açıklamada şu görüşlere yer verildi,  “Muratpaşa Belediye Başkanlığından gelen Plan Notları Kararları resmi kurum, belediye hizmet alanı, kütüphane, ptt, polis karakolu, vb. gibi kamuoyunun ihtiyaç dâhilinde günü geldiği zaman devletin kamulaştırıp üzerine kaymakamlık binası, okul, yaşlı bakım evi, kreş, yurt vb. gibi aklınıza gelebilecek kamu yararına projeleri oluşturulabilmesine engel olup, bu alanların özelleştirilmesinin önünü açmaktadır.

 Ayrıca Plan Notları Kararları, Muratpaşa Belediye Meclisinde görüşülüp, Büyükşehir Meclisine havale olduktan sonra Büyükşehir Meclisinde imar komisyonunda İyi Partili Meclis Üyemiz Barış Bulut’un ısrarla ilgili kurumlardan kamu yararı kararı alıp, söz gelimi okul alanı için Milli Eğitim Bakanlığından, Sosyal Tesisler için Aile Sosyal Politikalar Bakanlığından, Resmi Kurumlar için İçişleri Bakanlığından vb. kurumlardan olumlu görüş alınmasını istemesine rağmen konu İmar Komisyonunda  görüştürülmeyip Büyükşehir Meclisine havale edilmesinin 90. gününü bekletilerek sanki Büyükşehir Meclisinin tamamının konuda oy birliği varmış gibi geçirilmesi, Büyükşehir Meclisi idaresinin yok sayılması da kamuoyu tarafından bilinmelidir.

Söz konusu plan notları Muratpaşa Belediyesinde de askı süresinde yapılan itirazlar kamu yararı kararları ilgili kurumlardan görüş alınmadığı için komisyon üyemiz Barış Bulut tarafından uygun görülmüştür.

 Ayrıca hukuki boyutuna da değinecek olursak konu Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliğine de aykırıdır.  Yine belirtmeliyiz ki bugüne kadar Millet İttifakına da uygun olarak Muratpaşa Belediyesinden Büyükşehir Belediye Meclisine gelen sadece iki karara yukarıda anlatılan sebepler ile aynı gerekçeler ile ret verilmiştir.

İyi Partiyi halka düşmanlıkla ve vatandaşın çıkarlarını sabote etmekle suçlamak kimsenin haddine değildir.

Antalya’nın menfaati tüm partilerin üzerindedir. İyi Partinin siyasetteki ilkesi de budur.

İyi Parti, millet adına herkese hesap sorar ve sadece millete hesap verir.  Bu bağlamda bir kez daha söylüyoruz aldığımız karar İNSANİDİR, ETİKTİR, HUKUKİDİR!Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.