• Dolar döviz kuru 5.3427
  • Euro döviz kuru 6.0756
  • 15-04-2018 19:37

Kılıçdaroğlu’ndanMuratpaşa’ya tam not

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muratpaşa BelediyesiAbdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi tanıtım ve bilgilendirme toplantısında, “Bütün mesele sorunları masaya yatırıp tartışmaktır. Bu açıdan Belediye Başkanımız Ümit Uysal’ın sivil toplum kuruluşlarına mekan sağlaması önemlidir. Başkanımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndanMuratpaşa’ya tam not

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Muratpaşa Belediyesi’nce yaklaşık 15 milyon TL yatırımla yapımı gerçekleştirilen Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nin bilgilendirme ve tanıtım toplantısına katıldı.

KATILIMCILAR

Muratpaşa’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerine hizmet verecek, genç girişimciler arasında etkileşim ağı kuracak merkezin tanıtım toplantısında iş dünyasına ait çok sayıda dernek, sivil toplum örgütü, hemşeri ve kültür-dayanışma dernekleri, vakıflar, meslek odaları ve sendikalar yeraldı. Bununla birlikte Antalya Esnaf ve SanatkarlarOdaları Birliği (AESOB) eski başkanı merhum Abdullah Sevimçok’un adını taşıyan merkezin tanıtım toplantısındaSevimçok ailesinin yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Çetin Osman Budak, CHP Antalya Milletvekilleri, belediye başkanları ve parti yöneticileri de yer aldı.

SEVİMÇOK AİLESİ ADINA TEŞEKKÜR

Toplantıda merhum Sevimçok’un eşi Gönül Sevimçok, eşinin adını böylesi bir merkeze verilmesinin kendileri için onur ve gurur verici olduğunu belirterek, “Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal ve değerli ekibine ve emeği geçen herkese ailemiz adına çok teşekkür ederiz” dedi.

STK’LARDAN TEBRİK

STK’ları temsilen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, “Bizlere kazandırdığı için değerli eser için Başkanımız Sayın Ümit Uysal’a teşekkürü borç bilirim. Ayrıca, bütün milli bayramlarımızda 150’yi aşkın kurumun oluşturduğu Cumhuriyet için Antalya Elele Platformunu sahiplenişi ve Türkiye’nin en büyük fener alaylarını gerçekleştirdiği için de Sayın Uysal’a teşekkür ederim” diye konuştu.

SİYASET ÜSTÜ DESTEK

Belediye Başkanı Ümit Uysal ise katılımcılara “Yerel yönetimler, eğer sizlerden siyaset üstü, yalın bir kamu yararı hedefi güden bir destek alamazsa çalışamazlar, üretemezler” diye seslendi. Muratpaşa’da yekvücut çalışmaları sürdürdüklerini belirten Başkan Uysal, Türkiye iki tip belediyecilik pratiği olduğunu söyledi.

İKİ TİP BELEDİYECİLİK

Birincisinin şehre baktığında boş arazileri, yap-işlet modellerini, denizleri, gölleri gördüğünü belirten Başkan Uysal, “Bir diğer yaklaşım da, şehre,vergilerini ödeyen yanibizi ayakta tutan insanlarımızın ihtiyaçları nelerdir diye bakar. İşte biz buradayız. Parasını harcadığımız komşularımızın ihtiyaçlarını alt alta yazıyor ve her kuruşunu kendi yollarına, sokaklarına harcıyoruz” diye konuştu.

PARTİ KÜLTÜRÜ

Ana başlıklarlaMuratpaşa’da hayata geçilen çalışmaları aktaran Başkan Uysal, Türkiye’nin eşit ve adaletli hizmete, temiz siyasete ihtiyacı olduğunu belirterek, “Biz bunu partimizden kültürle, bütün kamusal düşünene kurumlardan aldığımız kültürle icra ediyoruz” dedi.

GÜZEL İŞLER

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise konuşmasında bütün baskılara rağmen CHP’li belediyelerin güzel işler ortaya koyduğunu belirterek, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nin bu çalışmalardan biri olduğunu söyledi. Merkezde 140 sivil topum örgütünün bir araya geleceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Sivil toplum çok önemlidir. Toplumu ancak farklı düşünceler geliştirir. Sorunları görerek çözüm üretirler. ‘Bir kişi düşünsün, başka kimse düşünmesin, bizim ayrıca düşünmemize gerek yoktur’ deniyorsa bunun adı dikta yönetimidir. Bizim demokrasimiz gerçekten de sivil toplumun giderek güçlenmesin öngören bir çabanın içinde değil. Üzülerek ifade ediyoruz, demokrasimiz kan kaybediyor. Sorunlar var. Bütün mesele sorunları akılcı düşüncelerle çözmek, oturup sorunları masaya yatırıp tartışmaktır. Bu açıdan Belediye Başkanımızın sivil toplum kuruluşlarına mekan sağlaması önemlidir. Sayın Belediye Başkanımızı yürekten kutluyorum.”

KADİR ŞİNASLIK

Kılıçdaroğlu, ayrıca merkeze Abdullah Sevimçok adının verilmesinin de ayrı bir kadirşinaslık örneği olduğunu belirterek, “Bu çok önemlidir ve bizimde en büyük görevlerinden biridir” dedi.

CHP Liderinin konuşmasının ardından toplantı anı fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.