• Dolar döviz kuru 5.3342
  • Euro döviz kuru 6.0649
  • 13-06-2018 17:54

CHP’Lİ ADAYLAR TOROSLAR’IN ZİRVELERİNDE

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili adayları, en ücra noktadaki seçmenlere de ulaşarak, CHP ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye oy istediler.

CHP’Lİ ADAYLAR TOROSLAR’IN ZİRVELERİNDE

CHP milletvekili adayı Kemal Bilal Öner, Toroslar’ın, Kumluca ilçesi sınırlarındaki yaylalara çıkarak seçim çalışmalarını sürdürdü. Kemal Bilal Öner, yaylalarda hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan vatandaşlara CHP’nin tarım ve hayvancılıkla ilgili politikalarından söz ederek, CHP iktidarında hayvancılığın teşvik edilerek geliştirileceğini söyledi. Öner, ”Bütün kırsalda hayvan varlığını artırmak için küçük ve orta ölçekli işletmelerin yaygınlaşmasını sağlayacak, kooperatifleşmeyi desteklerle özendireceğiz” dedi.

 

ÇETİN OSMAN BUDAK’TAN EKONOMİ DEĞERLENDİRMESİ

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Akseki ve Serik’teki çalışmalarının ardından Korkuteli’ne geçerek, vatandaşlara, Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Budak, tek adam rejimi altındaki Türkiye ekonomisinin büyüme ortalamasının gelişmekte olan diğer ülkelerin gerisinde kaldığına işaret ederek, Türkiye’nin dış borç stokunun 450 milyar doları aştığına işaret etti.

 

Özel firmaların birikmiş döviz borçları ve yüksek cari açık nedeniyle döviz kurları sürekli artarken, Türkiye’nin yüksek faiz ve yüksek kurdan oluşan karanlık bir döngünün içine çekildiğini belirten Çetin Osman Budak, şöyle devam etti:

 

“AKP’nin rant ekonomisi bir avuç zengin yaratırken, milyonları yoksulluğa mahkum etmiştir. Ekonominin dengelerini bozan Saray rejimi plansız ve günübirlik müdahaleleriyle Türkiye’yi bir krize sürüklemekle kalmamış, aynı zamanda dolaylı vergilere yaslanarak gelir dağılımındaki adaletsizliği pekiştirmiştir. AKP’nin politikaları Türkiye’yi üretimsizliğe sürüklemektedir. AKP döneminde Türkiye’nin enflasyon oranı dünya ortalamasının beş katının üstüne çıkmış, Türk Lirası son beş yılda en çok değer kaybeden paralardan biri olmuştur.”

 

RAFET ZEYBEK

 

Muratpaşa ve Aksu’daki çalışmalarında vatandaşlara yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle duracağı sözünü veren Rafet Zeybek, Türkiye’nin, demokratik ve uygar dünyadan uzaklaştığının altını çizerek, şöyle konuştu:

 

“Yurttaşlarımız, baskıcı ve hukuksuz bir anlayışla yönetilmektedir. 15 Temmuz darbesinin kaos ortamını kullanan siyasal iktidar, 20 Temmuz darbesiyle birlikte, temel hak ve özgürlükleri askıya almış, bir tek adam rejimi kurmuştur. Cumhurbaşkanlığı makamı tarafsız niteliğini kaybetmiş, yurttaşların tamamını temsil etme özelliğini yitirmiştir.”

 

CHP’Lİ ÖZER: ANTALYA’DA “İNCE” ARTIŞ VAR

 

CHP Antalya milletvekili adayı Aydın Özer de, çalışmalarına son hızla devam ediyor. Bugüne kadar 15 ilçede vatandaşla görüştüklerini belirten Özer, “Halkın olumlu yaklaşımı emnuniyet verici ve giderek artan bir Muharrem İnce ilgisi var” dedi.

 

Ziyaret ettiği ilçelerde, sokak sokak, ev ev, çiftçisinden esnafına çalınmadık kapı bırakmayan Aydın Özer, halkın ilgisinden memnun olduklarını söyledi. Genç, yaşlı herkesin borçlarından söz ettiğini, ekonomik olarak rahat bir yaşam istediklerini belirten Özer, “Vatandaşımız artık kandırılmak istemiyor, mağdur edilmek istemiyor” dedi.

 

HUZURLU BİR TÜRKİYE VAAT EDİYORUZ

 

Bugüne dek oy verdikleri iktidar partisinden umudunu kesen sayısındaki artışın dikkat çekici olduğunu belirten Özer şunları söyledi:

 

“Ziyaret ettiğimiz Antalyalı vatandaşlarımız yorgun düşmüş halde. Çiftçisinden esnafına yeni bir soluk istiyor. Karar verememiş olanlara politikalarımızı anlatıyoruz, huzurlu bir Türkiye’den söz ediyoruz. Sadece Gazipaşa’da bizzat ikna ettiğimiz vatandaşlarımız oldu. Seçime kadar oranın daha da artacağından eminiz. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin coşkusunu ve enerjisini unutmamak gerek, halkta heyecan yarattı ve geleceğe dair umut arttı.”

 

CAVİT ARI

Antalya’nın batı ilçelerindeki çalışmalarını sürdüren Cavit Arı da, tarım sektörünün sorunlarına ilişkin CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan vaatlerden söz etti. Cavit Arı şunları kaydetti:

 

“Türkiye’yi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, ihracatçı haline getireceğiz. Tarım desteklerini iki katına çıkaracağız. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz. Parçalı tarım arazilerinin tarım sigortası sorununu çözeceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz.”

 

ÇALIKUŞU TURİZM SEKTÖRÜNDEKİ SORUNLARA İŞARET ETTİ

 

CHP 6’ıncı sıra adayı Figen Çalıkuşu ise CHP Kemer İlçe Örgütü ile beraber Kemer esnafıyla buluştu.

 

Kemer esnafı, otellerin her şey dahil sisteminden kaynaklı olarak çoğu turistin otelden bile dışarı çıkmamasından, çıkanın da para  harcamamasından şikayet etti.

 

Esnafa turizm ve ekonomi alanında izlenecek politikaları ve vaatlerini anlatan Çalıkuşu “Günümüzde ülkemizin yargısının durumu gözler önünde. Artık bir hukuk devleti değiliz ve uzun zamandır OHAL ile yönetiliyoruz. Turistler bunları görüyor ve tatil için bizi tercih etmiyor” dedi.

 

Çalıkuşu “Ülke turizmini kurtaracağız. Otel yapımlarını belli bir vadede durduracağız ve sorasında açılacak otelleri bir planlama çerçevesinde açacağız. Her şey dahil sistemi hakkında otelciler ve işletmecilerle konuşacağız ve ülkemizi turistlere daha cazip hale getireceğiz. Turizmin ilacı hukuk ve demokrasidir” diye konuştu.

 

KEPEZ’İN ÇALIŞMALARI

 

Şehit aileleri için iftar yemeği veren CHP Kepez İlçe Başkanlığı, Habib Aksoy isimli vatandaşın engelli oğulları Hasan Aksoy için Döşemealtı Belediye Bayşkanı Turgay Genç’in desteğiyle elektrikli engelli aracı temin etti.

 

Şehit ailelerine verilen iftar yemeğine milletvekili adayları Rafet Zeybek ve Nazmi Gündüz ile Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı.

 

Yemekte konuşan Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, “Ülkemiz geçen 16 yıl boyunca özellikle son dönemde çok kötü yönetildi. Sadece ekonomik olarak değil, siyasi ve sosyal olarakda kötü yönetildi. Türkiye komşumuz Suriye’de süren iç savaştan nasibini aldı. Bir çok şehit verdik. Ana ocağına düşen her ateş, toprağa düşen her şehit kardeşimiz bizim canımızı yaktı. Şehitlerimizin huzurunda saygıyla eğilip, yad ediyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

 

KADIN ADAYLAR ARI GİBİ

CHP’nin kadın adaylarından Sibel Gezen ile Özlem Şahin de, hemen hemen tüm ilçelere giderek seçmenlerle görüştüler.

 

Sibel Gezen ziyaretlerde,“Asgari ücret net 2 bin 200 lira seviyesine çıkarılacak, Aile Sigortası uygulaması ile tüm yoksullar, sağlık güvencesine kavuşturulacak” dedi.

Özlem Şahin de eğitim sistemindeki sorunlara değinerek, dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitim eşitsizliğinden kurtarılacağı sözünü verdi.

Şengül Yeşildal da, tüm yoksulların aile sigortası kapsamına alınacağını belirtti.

Ayi Takavut da konuşmalarında işsizlik sorunun giderek büyüdüğünü, özellikle genç işsizlerinin oranının yüzde 25’e ulaştığını belirterek, “Kıraathaneler açmak yerine fabrikalar kuracağız ve işsizlik sorununu çözeceğiz” vaadinde bulundu.

GENÇLİK VE KADIN KOLLARI

CHP Antalya İl Gençlik Kolları ile İl Kadın Kolları da ilçelere dağılarak, gençler ve kadınlarla görüşüp, CHP’nin gençlere ve kadınlara yönelik politikalarını anlattılar.

(BNY)Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.