• Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru
  • HABERLER
  • SİYASET
  • İYİ PARTİLİ MUSA ERTUĞAN’DAN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA
  • 12-02-2018 17:38

İYİ PARTİLİ MUSA ERTUĞAN’DAN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA

İYİ Parti kurucular kurulu üyesi ve MİL-MAB Genel Başkanı Musa Ertuğan son dönemde İYİ parti üzerinden eleştiri adı artında yapılmak istenen algı operasyonlarına dikkat çekerek,Her Eleştiri, Eleştiri olarak Kabul Edilebilir`mi?... Eleştiri olur, olmalıdır. İsabetli eleştiri, hakkaniyetli itiraz, nice yanlıştan dönülmesini sağlar, sağlamıştır. Nihayetinde, göz kendisini göremez. Hata insana mahsustur. Öte yandan, eleştiri denilince aklımıza hep olumsuzluk geliyor, gelmesin. Beğenmek ve teşvik etmek de eleştiriye dâhildir. dedi

İYİ PARTİLİ MUSA ERTUĞAN’DAN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Milliyetçi Meslek Adamları Derneği “ MİL-MAB” Genel Başkanı Musa Ertuğan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İYİ parti üzerinden eleştiri adı artında yapılmak istenen algı operasyonlarına dikkat çekti..

Ertuğan yaptığı açıklamada;  Her Eleştiri, Eleştiri olarak Kabul Edilebilir mi?
Eleştiri olur, olmalıdır. İsabetli eleştiri, hakkaniyetli itiraz, nice yanlıştan dönülmesini sağlar, sağlamıştır. Nihayetinde, göz kendisini göremez. Hata insana mahsustur.
Öte yandan, eleştiri denilince aklımıza hep olumsuzluk geliyor, gelmesin. Beğenmek ve teşvik etmek de eleştiriye dâhildir

Eleştiri ile düşmanlığı birbirinden ayıran temel fark, niyettir. İyi ve kötü. Eleştiri adı altında fenalığın her çeşidini gördük, görüyoruz. Bazen maruz kalıyoruz, bazen şahitlik ediyoruz. Şahsi hesaplar, hırslar, ihtiraslar, kıskançlıklar, eleştirinin çıkış noktası olmamalıdır. Olursa, ortaya sağlıksız, hastalıklı metinler çıkar.
Eleştirinin amacı yaralamak veya yaranmak değil, onarmaktır. Güzel ve doğru olanı önce görmek, sonra göstermektir. 
Kara çalmak, rencide etmek, muteber olanı itibarsızlaştırmaya çalışmak, ölçüsüzlük, hadsizlik ve yalan, eleştirinin değil, düşmanlığın konusudur. Fırsat kollamak, açık aramak, bahane üretmek, uygun zamanı beklemek de öyle.
Şunu da söyleyelim: İster siyasetçi olsun, veya gazeteci; eleştiren kişinin kendisini 'üstün insan' olarak görmemesi gerekir. Üstünlük takvadadır. İlim, evvela kendini bilmektir. İlaveten, insaf.
Bir de parantez açalım: Biricik özelliği kimseyi ve hiçbir işi beğenmemek olan insanlar var. Gariplik şurada ki, bu özellikleriyle yükseliyorlar, ilerliyorlar. Yada belirli merkezler tarafından ucuz operasyon elemanı olarak kullanılıyorlar.

Şu sıralar, birtakım talihsiz yazılar okuyoruz. Burada veya başka yerlerde. Söylemiş olalım: 'Üslup, insanın tâ kendisidir.' Üslubumuz nasılsa, öyleyiz.
Ayrıca hatırlatalım: Çoğu zaman insanların bir hayatı olduğunu unutuyoruz. Unutmayalım.

İYİ Yada Kötü olmak...
İyilik insanı genç ve güzel gösterir. Dokunaklı kılar. En basit ifadeyle yazalım: İyilikten daha iyi, kötülükten daha kötü bir şey var mıdır?
Kötülüğün mazereti çoktur: Geride kalmanın acısı, hakkını alamamanın öfkesi, dışlanmışlık düşüncesi, maksada ulaşamamak endişesi, kaybetmek korkusu, intikam, hased vs.
Hak arama iddiasında olanlara dikkat edin. Eleştiri ahlâkından Yoksun zalimleşerek yapıyorlarsa, başka bir şeyin peşindeler demektir.
Kişisel beklentilerini elde edemeyenlerin nereye vardıklarını ve nasıl bir şeye dönüştüklerini her gün görüyoruz.
HERŞEYE RAĞMEN İYİ LER KAZANACAKTIR. 

TÜRKİYE İYİ OLACAK ...

 

 Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Özer Aksoy Özer Aksoy 12.02.2018

Kelime kelime hepsine katılıyorum.

Özer Aksoy Özer Aksoy 12.02.2018

Kelime kelime hepsine katılıyorum.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.