SUR YAPI
  • Dolar döviz kuru 5.8875
  • Euro döviz kuru 6.5304
  • 22.04.2016
admin admin

admin admin

Antalya polisiyle güvende…

Kızarız, söveriz, bağrır çağırırız sonra da öper sarılırız. Böyle bir millet, böylesine hoşgörü ile birbiriyle kucaklaşarak tüm içtenliğini birbirine sunan bir ülke insanıyız. Vatandaşın hak ve hukuk arayışı içerisinde ilgili mercilere intikal edilecek konuların ilk müdahalesinde polislerimiz gelir. Suçluya soğuk, haksızlığa uğramışa sıcak el olurlar.  Önceki günlerde gündemimizin yoğunluğu nedeniyle ele alamadığım konuyu burada paylaşmak istiyorum. Çantası’nı soyunma kabininde unutan ve nerede olduğunu hatırlayamayan Rus turistlerin çantasını Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı polislerimiz bulmuştu. Daha sonra rus turist o görevli polislerimize para teklif etmiş ve o memurlar bu ödülü almayarak görevlerini yaptıklarını söylemişlerdi.

Bu erdemli davranış ve tutarlılık Emniyet teşkilatının tüm birimlerinde mevcuttur aslında. Sonra o turistler ekip otosuyla birlikte otellerine bırakıldılar. Gözünü yediğimin Türk polisi… Yurt dışına çıkanlarımız bilir. Böylesi bir durumda bizim polislerimizin gösterdiği tevazuu hangi ülke polisi gösterirdi acaba? 

Yıllarca bizlere ABD menşeli polis telsiz anonsu ile yaşanan olayların yer aldığı 911 izlettirildi. Daha önceki yazımda da bu konuda düşüncelerimi paylaşmıştım. Bizim de 155’imiz var. Zaman zaman TV’lere konu olan ve yayınlanan an be an görüntülenen polis müdahale programlarımız var. Ancak ABD menşeli olunca iş değişiyor. Sanki bir tek ABD polisinde bu görüntüler ve yaşananlar. Her meslekte ve sektörde olduğu gibi emniyetin içinde mesleğin kırık dalları gövdeden ayrılıyor. Önemli olan ağacın ve gövdenin ayakta durabilmesidir. Ama aslolan Antalya Emniyet Müdürlüğümüzün değerli birimleri ve personelinin Antalya’nın kusursuz huzur ve bekası için gece gündüz görevde olduğudur.

Vatandaşların ve bu şehirde yaşayan farklı düşünce ve duygulara sahip insanların zaman zaman sokağa çıkışları ve protestolarına karşı yürütülen çalışma, atılan adım Dünya’ya ders vermiştir örnek olmuştur. Antalya Emniyet Müdürlüğü ve aramızda sağımızda solumuzda gezinerek meydana gelebilecekleri önceden tespit eden ve buna hazırlıklı olan polislerimiz güven veren çalışmasıyla Antalya’nın huzur kenti kimliğini Türkiye de ilk sıralarda yer almasını sağlamaktadır. 

Son aylarda ne zehir tacirleri, ne kaçakçılar, ne de diğer suç unsurları içerisinde bulunmuş kirli yüzler, kirli eller Antalya’da faaliyet gösterememektedir. Antalya Emniyet Müdürlüğümüzün özellikle uyuşturucu konusunda ki mücadelesi  anne ve babaların da yüreğine su serpmektedir. Şimdi okul önleri tertemiz. Uygulama mükemmel. Geçte olsa elde ki imkan ve olanaklarla bu hizmet büyük bir meşakkatle verilmeye çalışılıyor. Antalya polisiyle daima güvende.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.