• Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru
  • 24.12.2017
Mehmet Fatih  Doğrucan

Mehmet Fatih Doğrucan

KARARTMA ve KİTLE İLETİŞİM...

Bir ülkede yönetim erki 3 -S- üzerine kurulur Spor, Seks ve Sinema... Toplum önemli olayların bunaltıcılığından bu üç alana doğru kaçışır ve gerçekliği öteleyebildiği bu 3 sahada MUTLU olduğunu düşünür. Ayrıca gerçeklik sorunludur ve ÇÖZÜM gerektirir. Ancak bu 3 sahada izleyici olmak için çok yüksek bir eğitime gerek yoktur. Çözüm üretmen ise anlamsızdır. Bütün mesele CARPE DİEM mottosudur. Gelecek yoktur, TASA yoktur. Seyreden toplumun inşası için en önemli kavramlardır bunlar. Spor kendisini stadyum yerine tv'lerden, Seks ise kendisini içine gizlendiği reyting kaygısı güden ürünlerden ve magazinden, sinema ise kendisini sosyal kitle araçlarından gösterir. bunların kritiği çok entelektüelmiş gibi gelse de aslında sizi HAKİKAT dünyasından kopartan mini afyonlardır. SEKS hakkında destekleyici yayın yapmak da ŞART değildir. Mesela kalkıp sakalsız erkek hakkında yapacağınız en tutucu yorum bile gerekli-gereksiz gündem işgalinde SEKSÜEL boyuttadır. Spor her gün ciddiyetle tartışılır ve sinemasal diziler hayatı kuşatır. saatlerce birbiriyle bakışan kültürsüz oyuncuların sahneleri üzerinden durağanlaştırılırsın... İşte seni yönetmenin anahtarı bu kadar basittir.

Aslında tüm bunlar münevverlerin ne dediğini anlamaman için yapılan gayri-ciddiyet inşasıdır. Bu gayri-ciddi rahatlama seanslarını, hakikati ifşa ederek bölen münevverler de sana DÜŞMAN gibi görünür. ne dediklerini anlamak yerine, yarım kalan hazzına dönmek için, TOPTANCI bakışla red edersin... İlk lafın da FELSEFE yapma, EDEBİYAT yapma olur muhtemelen... Anla ki, bu lehçe ile konuşuyorsan 3 S prensipleri tarafından rehin alınmış bir hayatın vardır. Sen rehin değilsen bile çevren, çoktan rehin alınmıştır.

Buna karşı çıkabilecek tek siyasi kültür ise, o beğenmediğin, yerden yere vurduğun, NOBRAN ve NADAN gördüğün Milliyetçilik prensipleridir. Evet DEVASA literatürü yoktur ama MİTOS dönemlerinden bu zaman o milletin her ürününü taramış hafızası ve buna karşı geliştirdiği refleksleri vardır. Toplumun hafızasıdır, o toplumun milliyetçileri... Belki de HAFIZA işlevini göremediği için sen bu haldesin... Ve unutma HAFIZA-İ BEŞER NİSYAN ile MAL'ÜLDÜR...

Şimdi anladın mı neden Türk Milliyetçiliği her zıt kutupta bile niye reçete oldu ASLANIM...


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.