HERGÜN2
HERGÜN3
  • Dolar döviz kuru 5.8240
  • Euro döviz kuru 6.5603
  • 23.07.2018

GİDİLECEK ÇOK YOL YAPILACAK ÇOK İŞ VAR

Eleştirmek iyidir. Eleştirileni doğru yola sokar, hatalarını görmesini sağlar. Lakin adabı ile yapıldığı zaman. Keza eleştiri ile hakaret arasında çok ince bir çizgi vardır. Kimi zaman eleştirirken bu çizgiyi ben dâhil pek çoğumuz da geçiyoruz.

            İyi Parti de de durum böyle oldu anladığım kadarı ile. Sosyal Medya hesaplarında birer birer eleştiri adı altında hakaretler yağdıranlar Meral Akşener’in aldığı kongre kararından sonra sus pus oldular. Beklentileri sanırım Meral Hanımın biz başarılıyız diyeceği ve göreve kongre olmadan devam edeceği yönündeydi.

            Ben de yazdım çizdim. Belki de ilk eleştirel yazıyı ben yazdım seçimin hemen ertesinde. Evet, yapılan pek çok hata vardı. Evet, hepimiz biliyorduk ki hataların pek çoğu Genel Merkez kaynaklı idi. Ancak bu hatalardan Ferdi olarak Meral Akşener sorumluydu demek yanlış olur. Çünkü Genel Merkez Meral Hanım tarafından değil oldukça vasıflı bir yönetim kurulu tarafından yönetilmekteydi.

            Afyon çalıştayında ne oldu bilmem, araştırma gereği bile duymadım. Ben sonuca bakarım. Sonuçta Türkiye’nin siyasi tarihinde pek de alışık olmadığı bir görüntü çıktı ortaya. Genel Başkan Tüm sorumluluğu üzerine alarak istifa etti. Yeniden aday olmayacağını da belirtti. Çok Partili Siyasi hayatımızda ben böyle bir olay yaşamadım bu güne kadar. Sorumluluğu alan liderlerden daha çok sorumluluğu daha doğrusu suçu başkalarına yıkan liderler var oldu hep hayatımızda. Öncelikle Meral Ablayı bu onurlu davranışından ötürü tebrik ediyorum. Ve umuyorum ki bu davranış diğer partilere ve parti başkanlarına da örnek olur.

            Ancak;

            Meral Ablanın gitmesi daha doğrusu görevi bırakmasına izin verilmesi taraftarı değilim. Burada yola çıktığı kardeşlerine büyük görevler düşüyor. Ben tanıdıklarım ile görüştüm onlar da bu yolda abla ile beraber olduklarının sinyalini veriyorlar yazıp çiziyorlar. İyi Parti Tüzüğünün “Her Parti üyesi, kurultay delegelerinin yirmide birinin yazılı teklifi ile Genel Başkanlığa aday olabilir.” Cümlesine atıfla Meral ablanın göreve devam edeceğini yeniden aday gösterileceğini söylüyorlar ama yetmez. Eğer bir duruş gösterilecekse bu duruş ferdi olarak gösterilmeyecek. Kongrede başka aday çıkmayacağına eminim ve tüm kongre delegelerinin imzası ile Meral Ablanın tekrar aday gösterileceğine bir şüphem yok.

            Sonrası mı? Meral Ablanın sonrasında yapılan her hatayı teker teker ele alıp çözeceğinden de bir şüphem yok. Bırakmak için daha erken. Gidilecek çok yol, yapılacak çok iş var.

           

            Sevgiler…

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.