• Dolar döviz kuru 5.7874
  • Euro döviz kuru 6.4489
  • 25.06.2019
Vehbi  Kaya

Vehbi Kaya

Antalya Büyükşehirde rand kardeşliği

MHP’li Meclis üyesi Ali Baki Sarıca için Yazır’da tarih yazdılar.

Nasıl mı?

Sıkı durun……

Yer.

Korkuteli’nin  Yazır Köyü.

MHP’li meclis üyesi Ali Baki Sarıca’ya ait tam 17 dönüm araziyi bir çırpıda büyükşehir meclisinde sessiz sedasız geçirdiler. İşin aslı, bu plan tadilatı Menderes Türel döneminde meclis gündemine geliyor kabul ediliyor.

 Lakin oylamada MHP’li meclis üyesi Ali Baki Sarıca’nın da bulunduğu anlaşılınca iptal edilir….

Şimdi bunda ne var diyeceksiniz.

Efendim çok şey var.

HÜLLEYE BAK HÜLLEYE!

17 dönüm arazinin imara açılması için önce köy yerleşim alanına dahil olması gerekiyor.

İşi kılıfına uydurmak ne yapmak lazım?

Cami ve çeşme

Gaz gelecek yerden tavuk esirgenir mi?

Tabi ki hayır!

Önce cami yapılır, cemaati olmayan camiye birde imam atatırlar.

Sonrada ASAT kanalıyla çeşme hemencecik yapılır

Kimin döneminde?

Tabi ki Menderes Türel döneminde.

17 dönümün böylece kılıfı dikilir.

Sonra önce Korkuteli sonrada büyükşehir meclisinden tere yağdan kıl çeker gibi plan tadilatı adı altında geçirilir.

İşin acı ve garip tarafı 17 dönüme yapılan özel imar uygulamasından o zamanda bugünde KÖY Muhtarının haberi yok.

Muhtar bizden yeni öğreniyor. Muhtar 200 yıllık yolumuza kapattılar, yetkililere defalarca başvurduğumuz halde imarı bahane ederek açmadılar diyerek isyan ediyor.

Azanın haberi yok.

Köylünün haberi yok.

Dahası var…

AKP’li Menderes Türel’in Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde köylünün yüz yıllarca kullandığı atadan kalma evlerinde en ufak tadilat yaptıklarında yüklü miktarda ceza kesiliyor.

Bitmedi…

Türel döneminde usulsüz oylama yapıldığı için iptal edilen kişiye özel imar Uygulaması   Muhittin Böcek döneminde alelacele meclise getirilir.

CHP dik durur grup olarak kişiye özel plan tadilatına ret verir. İYİ partili 4 meclis üyesi ve AKP, MHP tam kadro kabul oyu kullanırlar.

 İşin garip tarafı   mecliste bir kişi ile temsil edilen Saadet Partisinin meclis üyesi de evet der. Ve toplamda 55 meclis üyesinin oluru ile Ali Baki Sarıca’nın 17 dönüm arazisi için özel imar uygulaması daha doğrusu rant kardeşliği bir çırpıda büyükşehir belediye meclisinde kabul görür…

Sakın ha,

Yazır’daki imar uygulamasına karşı olduğumuzu düşünmeyin aksine Kişne kişiye özel değil Yazır’ın tamamına imar uygulaması gelmesi gerektiğini düşüyorum. Köylülerde bunu istiyor.

Kaldı ki Yazır’ın tamamını içine alacak dahası bu gibi yerleşim yerlerinin tamamına uygulamasının yapılmasından yanayın tamamına için alınacak kara hem kamunun yararına hem de oralarda yüzyıllarca yaşayan insanımızım yararına olacağını düşünüyorum!  Ama sen tutar alavere dalavereli işlerle çeşitli hüllelere başvurarak bu şekilde kişiye özel plan tadilatı imar uygulaması yaparsan her şeyden önce orada yaşayanlara haksızlık edilmiş olur… Birileri sonradan gelecek köylün elinde yok pahasına arazileri toplayacak yetmeyecek birde hülle ile özel imar uygulaması meclisten geçirilecek, böylece de milyonlarca lira kazanmasının önünü açılacak…

Geç olmadan Hülle dolu kişiye özel imar uygulamasından vazgeçilmeli.

Yazıktır.

Günahtır.

Ayıptır.

Kul hakkıdır.

 

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.