SUR YAPI
  • Dolar döviz kuru 6.1011
  • Euro döviz kuru 6.5824
  • 05.11.2019
Vehbi  Kaya

Vehbi Kaya

Antalya İYİ Partide iyi şeyler olmuyor ….

İYİ Partide İl Başkanı Yavuz Temizer geçici yönetim kurulu açıklandı. Kendisine yer bulamayanlar bas bas bağırmaya başladılar.

Kimisi de o isim neden yönetimde var, bu isim neden yok diyerek sosyal medyadan akıllara ziyan paylaşım ve yorumlarda bulunmaya başladılar.  Bir partide elbetteki parti içinde muhalefet olmalı. Olma ki, yönetimimi çalıştırsın yapılacak uyanılışları önlenmesine katkı bulunsun. Ya da yanlışların söylesinler, kuyruk sallamadan adam gibi eleştirsinler buna kimsenin diyeceği yok ama!!!

Ama sıııııııı..

Öncelikle İYİ partiliyim diyenler artık şunu çok iyi kavramalılar!!!!

Bu partinin sosyal medya partisi olmadığı, bu partinin Türkiye’nin umudu olduğunu,  sosyal medya partisi olarak gördüğünüz bu parti, Türkiye üzerinde baskı  kuran, hatta korku imparatorluğu  oluşturan mevcut siyasi  iktidarın tek alternatifi olduğunu, Türkiye’nin üzerine karabasan gibi  çökmüş  korkuları, insanların nefes almaya dahi korktuğu bir ortamda, onca sinsice yapılan baskılara, yıldırmalara, karalamalara, tutuklanma tehditlerine hatta genel başkanı Meral Akşener’e “sen milletvekili dahi değilsin seni kim koruyacak”  diyebilecek kadar ileri giden tehditlere  rağmen kurulduğunun farkında olmalılar, kanıksamalılar.

 Bu nasıl siyaset!!!!

Senin adamın var, benim adamım yok. Bu anlayış sakat anlayış. Bu anlayış sakat ego kokan bir davranış ve düşünce sekli. Bu anlayışta riyakarlık var.Cennet mekân BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ’in dediği gibi. “Türk milletine Bizans'tan geçen bir hastalık vardır.gevşeklik, laubalilik, dedikodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, birbirini beğenmemek, sır saklayamamak, rastgele laf söylemek. Bu hastalık sizde var. Bu hastalığı tedavi etmeniz lazımdır”. Bu hastalığı tedavi etmezseniz, kendinize yol seçiniz “  Başbuğ’un tarif ettiği hastalığın tedavisi de  çok kolay olmadığı yaşananlara baktığımızda açıkça görülmekte.

Kendinize gelin kendinize!!!!!

Yavuz Temizer’in gelmesini genel merkezden siz istediniz….

Öyle hoplayıp zıplamayın, siyasetçiyim diyorsanız siyaseti kuralına göre yapacaksın. Siyaset futbol değil, attım gol oldu diyemezsiniz, derseniz bir o gölü siz yersiniz feleğiniz şaşar…Bakın sizin egolarınız ve  yaptığınız sözde siyaset yüzünde 3 milyon yakın nüfusa sahip   İYİ partinin de kuruluşu ve öncesinde  amiral gemisi Antalya’dan bir tane il başkanı bulunuşta atanamadı.  Yine sizin egolarınız yüzünden Ankara müdahale etmek zorunda kaldı ve genel başkan yardımcısını il başkanı atadı...  

Bu ayıp size yeter….

Şimdi Sizin saçma sapan  egolarınızı görünce genel merkezin ne kadar isabetli karar aldığı daha iyi anlaşılıyor...

Çünkü,

 Antalya’da kimi atanırsa atansın. Daha öncede yazmıştım Antalya’dan bir isim evliya da olsa atanmış olsaydı susmayacaklardı, susmayacaktınız….

Sizin  içi boş  sosyal medya particiliğiniz bitmeyecekti.

  Vay bu  bunun adamı ,vay bu şunun adamı, gözü kör,  kulağı sağır ,sacı kel,  ayakları  sakat, elbisesi yırtık  diyerek bugün yapıldığı   gibi saçma sapan şeyler yaşanacaktı. Nizamettin sağır kötü adamdı genel seçimlerde çalışmadı.   Antalya’da 3 milletvekili çıkardı  Ahmet Aydın  Haindi, Yerel seçimlerde Millet İttifakı  Bir Büyükşehir’in yanı sıra  bir çok İlçe Kazanıldı. Bugün yabancı  diye  eleştirdiğiniz, kiminizin de takla atma yarışına girdiğiniz  Yavuz Temizer  sizin küçük olsun benim olsun   mantığı sonucu  çıkan kavgalarınızdan dolayı   il başkanı  olarak  atandı.  Adama yakın olmak için atmadığınız takla kalmıyor, bir kare resim çektirmek için yarışa giriyorsunuz, adam arkasını dönünce   feryat figan ediyorsunuz. Bırakın reklam kokan sosyal medya siyasetini,

 Bi susun,

Allahlınız aşkına!!!  

Yahu adam genel başkan yardımcılığı görevini dahası anasını, babasını, karısını, çoluğunu çocuğunu, işini, aşını Ankara’ya bırakıp gelmiş. Şimdi bana biriniz çıkıp bende bu fedakârlığı yapardım diyebilecekmisiniz? Derseniz de öylesine dersiniz.

 Durun bi kardeşim, bekleyin bakalım.

 Ha bu arada bakıyorum muhalefet edenlerin çoğunun da tarlada izi yok.   

Bu hareketin içinde en başında itibaren bulunmuş birisi olarak bunları söylüyorum.

 Şunu da söylemekten hiç çekinmiyorum, açıklanan yönetim listesinde ve başkanlık divanında bırakın yan yana olmayı  aynı dünyada dahi nefes almak istemediğim isimler var.

Lakin…

Gün, birlik günü. Gün, İYİ Partinin iktidara giden yola engel olmak değil, yol açan, fikir üretmek ve yol göstermek günü .
EMİNE CENNET’E ŞEREFSİZCE İFTİRA ATMAK..

Emine cennet Serik’li Yörük Kızı, 2 çocuk anası ve sözünü budaktan esirgemeyen  bir insan. Öncelikle şunu söylemeliyim, Emine Cennet’in İYİ partideki referansı eşi Refik Cennet  olarak bilinse de  işin aslı öyle değil…. Referansı, yaptığı işin hakkını vermesi artı  liyakat sahibi  olmasıdır.

Neymiş Emine Cennet partinin parasını bugüne kadar kendi hesabında tutuyormuş..

Bu ne şerefsizce,  be ne mesnetsizce iddia.

 İddia sahipleri   sözüm size,

Adam olun adam.

Eğer iddianızı ispatlamazsanız, kurucu il başkanı Nizamettin Sağır, görevden alınan   Ahmet Aydın  dahası  çiçeği burundaki mevcut İl Başkanı Yavuz Temizer’de Emine cennetin suç ortakları öyle mi? Refik Cennet’e düşmanlık edeceğim derken, saygın meslek sahibi  bir kadının onuru ile oynamaya hakkınız yok.

 Bu kadar alçalmayın .

Bu kadar şerefsizleşmeyin .

İnsan olun insan….

 İYİ PARTİ DE İYİ ŞEYLER YAPMAK İÇİN BİRAZ İYİ OLUN,  İYİ DÜŞÜNÜN YETER..

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.