• Dolar döviz kuru 5.7696
  • Euro döviz kuru 6.3549
  • 01.09.2019
Vehbi  Kaya

Vehbi Kaya

ANTALYA ŞOFÖRLER ODASI SEÇİMİ

Yanılmıyorsam 21 Ocak 2018 yılında yapılan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Mehmet Ali Alkan. 1945 oy alarak yeniden seçilmiş ,3’üncü defa rakibi olan Niyazi Özçelik ise 1728 oy almıştı. Normal şartlarda gecen seçimde Niyazi Özçelik konuşmak için çıktığı kürsüden başta İsmail Çağlar ve üyelere ağır hakaretlerde bulunmuştu.  O gün  bunu yapan aday bugünde aday!!!!

Seçim yenilgilerine rağmen hırssını yenemeyen yine Niyazi Özçelik boş durmamış Mehmet Ali Alkan’ın peşini bırakmadığı gibi her fırsatta bakanlığa ve odanın bağlı olduğu kurumlara mevcut başkanı ve yönetimini şikâyet etmiş, bu nedenle oda bir kaç defa müfettişler tarafından denetlenmişti. Bu olayların neticesinde Mehmet Ali Alkan’a hakkından iddialar nedeniyle polis operasyon düzenlemiş, o esnada   Oda da olmayan Alkan bir gün sonra polise teslim olmuş ve tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Alkan 25 Ekim 2019 da hakim karışışına çıkacak... Ebetteki Özçelik’in ve diğer üyelerin şikâyetleri en doğal hakları. Varsa bir yolsuzluk yüce Türk adaleti ortaya çıkaracaktır. buna da bir diyeceğimiz olmaz, olamaz.. Ama kimsede hüküm giymedikçe suçlu ilan edilemez… İçeride ki insanın bir ailesi olduğunu, şerefi, onuru olduğunu sizler unutabilir görmemezlikten gelebilirsiniz.  Ben bu konuda sizin ile aynı düşüncede değilim. Alkan’ın mahkeme kararını açıklanana kadar mağdur olduğuna inanıyorum. Bu inancım sadece Alkan için geçerli değil, Vatanını, Milletini, Bayrağını seven bütün insanlar içinde geçerlidir.

BİR GÜN ADALET HERKESE LAZIM OLUR…

Tutuklu bulunan Mevcut başkan Mehmet Ali Alkan’ın hakkında hazırlanan iddianameyi okudum. Öyle elle tutulacak bir suç unsuru bulamadım dersem sanırım abartmış olmam. Konu yargıda olduğu için fazla yorum yapamayacağım. Şu kadarını söyleyeyim, Mehmet Ali Alkan’a yapılan siyasi operasyondur. Bunu yapanlarında kim olduğunu Antalya kamuoyu ve esnafı biliyor. Şunu net olarak söylemeden edemeyeceğim egeR adalet tahsisi hakkı ile uygulanacak olursa ANTALYA’DA birçok oda başkanı ve esnaf kredi kooperatif başkanlarının yarısından fazlası içeride olması gerekir diye düşünüyorum. Hatta ceza almış birçok oda başkanı aldıkları cezalara itiraz ederek için Temyiz’e gönderdiklerini biliyorum. İşin garip tarafı Alkan içeride bu kişiler hala görevlerinin başında.

NİYAZİ ÖZÇELİK’İN RAHATSIZLIĞI…….

Niyazi Özçelik geçtiğimiz gün akşam Saat 20.38 de beni arayarak sosyal medyadan yapmış olduğum

 “Antalya Şoförler Odası seçimlerinde ilişkin aklıma deli sorular geliyor....
Adaylığını açıklayan Niyazi Özçelik' e sorular..
1- Oda'nın seçime gitmesi bakanlığa başkan tutuklu yönetimde boşluk oluştu diyerek şikayet dilekçesi verdin mi?
2- Tutuklu bulunan Mecvut Antalya şoförler Oda Başkanı Mehmet Ali Alkan'ın eşini ziyaret ederek. M.A.A.yı ben şikayet etmedim. Başkanı, AESOB Başkanı Adlihan Dere ve Oğuzhan Borazan şikâyet etti dedin mi?
3- Oda Başkanlığına 3 defa aday olup kaybettin. 4.üncü defa da kaybedersen 5 inci defa aday olacakmısın?”
paylaşım nedeniyle Yazdıklarımdan rahatsız olduğunu, ayrıca yazdıklarımı kendisinin okumadığı, arkadaşları tarafından kendisine söylediğini kaldırmam gerektiğini ve kendisi hakkında algı oluşturduğumu, benim Mehmet Ali Alkan’ı Desteklediğimi ve bu yazından da bunu anladığını belirterek, rakibi hakkında çok ağır ithamlarda bulundu. Bende, kendisine dün Mehmet Ali Alkan hakkında en ağır eleştiriler içeren yazılar ve haberler yaptığımda böyle demiyordunuz?  dedim. Konuşmanın devamında Benim taraf olduğumu söylemesine de güldüm.  Benim gülmeme alınmış olacak ki SAYIN Özçelik telefonu kapattı

Bak sevgili Niyaz Özçelik, “seçimi sen alırsın, başkası alır, hatta Mehmet Ali Alkan alır benim hiçte umurumda değil”  sen nasıl işini yapıyorsan, senin yaptığın işe nasıl kimsenin karışmaya hakkı yoksa bende işimi yapıyorum, bana kimse ayar veremez, ne yazıp yazmayacağıma karar vermez. Sana karşı varsa hakaret ya da seni toplum nezdinde küçük düşürecek yazım, sözüm, davranışım “Türk adaletine gidersin, şikâyetçi olursun”. Kaldı ki Mehmet Ali Alkan’ın basın danışmanı ben değilim, başkanın basın danışmanıyım diye ortalıkta gezenler başkan cezaevine girince gemiyi terk edenlerden de değilim………..

Sen beni başkalarıyla karıştırma.

Ben taraf değilim,  işimi yapar ekmeğime bakarım, mağdur edilmiş olduğunu düşündüğüm bir insana insani yaklaşımda buluyorum.

Taraf olursam buradan da açıkça yazarım.

Sana söz veriyorum sevgili Niyazi Özçelik, başkan seçilsen de, seçilmesen de bugünden sonra Özelikle senin ile ilgili her iddiayı değerlendireceğim.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.