• Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru
  • 04.07.2018

İYİ Partinin kader seçimi.

24 Haziran seçimleri İYİ Parti acısından doğum sancısı niteliğindeydi.

Kimine göre iyi partinin aldığı sonuç beklenenin altında oldu. Yine bazı kesimlere göre ise 7 aylık parti tamamlanma evresini bitirmeden erken seçimle karşı karşıya kaldı ve istenilen sonuç alınmadı, durum böyle olunca İYİ partide 24 Haziran seçim sonuçları daha çok tartışılacağa da benziyor.

                                                                      İYİ partide Doğum sancı bitti…

24 Haziran itibariyle İYİ partide erken doğum sancısı bitti!!!  Yedi aylık çetin mücadele sonucu İYİ Partinin TBMM’de 43 vekil ile temsil edilmesi aslında parti açısından büyük kazanım.

Lakin 7 aylıkta olsa çok sancılı süreçten sonra doğum gerçekleşti ve çocuk dünyaya geldi, hayata tutunması için çocuk kuvözde doktor kontrolünde yaşam mücadelesi veriyor.

İYİ PARTİ İÇİN YEREL SEÇİMLERİNİN ÖNEMİ.

Şu çok açık olarak söylüyorum ve kimsede kusura bakmasın, İYİ partinin siyasi hayatını etkin bir şekilde sürdürmesi genel merkezin tutumuna ve genel başkan Meral Akşener’in de teşkilatlara vereceği mesaja bağlı….

Herkes biliyor ki, Meral Akşener dışında kim genel başkan olursa olusun parti dağlıma sürecine girer. Bu açıdan bakıldığında hem İYİ parti hem de genel Başkanı Meral Akşener için yerel seçimler hayati öneme sahip bu nedenle, 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi benim adamım, bu senin adamın diyerek yapılan listelerden alınan sonuçta ortada.  24 Haziran seçimlerindeki hataya düşülmemeli, yerel seçimlerde bölgelerinde sevilen halk tarafından kabul görmüş eski belediye başkanları, meclis üyeliği görevinde bulunmuş isimlerden yararlanılmalı, ilçecesin de sevilen sayılan yeni isimler bulunmalı partiye kazandırılmalı gerekirse aday yapılmalı.

Büyükşehir belediye başkanlığı adayları belirlenirken il teşkilatının mutlak görüşü alınmalı, sürece dahil edilmeli.

İLÇE ADAYLARININ BELİRLENMESİNDE GENEL MERKEZ MÜDAHİL OLMAMALI.

Yerel Seçimlerde İl teşkilatlarına tam yetki verilmeli.

 İl Başkanlığı ile İlçe Başkanları ortak çalışma ve araştırmalarla adaylarını belirlemeliler.

Genel merkez Yerel seçimlerde de aynı hatalar yapar, Belediye başkanı adaylarını ve meclis üyelerini ben belirleyeceğim tutumu içinde olur adayların belirlenmesini yerel teşkilatlara bırakılmazsa hiç kimse kusursa bakmasın İYİ parti dağılır. Bu nedenle Genel merkez teşkilatlara güven vermeli,  teşkilatlarda adayları belirlemeli, sahaya sürmeli.24 Haziran seçimlerinde erken doğum sancısı vardı ve alınan sonuç doğum sancılarına ve erken baskın seçime bağlandı ve yerel seçimlerde alınacak kötü sonuca kimse kılıf  da bulamaz,  anlatamaz, mazerette bulamaz..

İYİ partiye umut bağlayan insanların İnancı biter, inanç biterse  İYİ partide yok olur!!! 

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.