SUR YAPI
  • Dolar döviz kuru 5.8875
  • Euro döviz kuru 6.5304
  • 02.12.2019
Vehbi  Kaya

Vehbi Kaya

Turgay Genç’in vurdumduymazlığı

2 Dönemdir Döşemealtı Belediye Başkanlığı görevini yürüten Turgay Genç o kadar vurdum duymaz davranışlar sergiliyor ki inanın anlamak zor.

Borç batağında ki belediyede birinci dönemini tamamlayan Turgay Genç, 31 Mart seçimlerini Millet ittifakı sayesinde kazandığını unutmuş olmalı ki burnundan kıl aldırmıyor.

 Oysa,

Turgay Genç soyadı gibi Genç gelecek vaat eden siyasetçinin adamlarını da geleceğe göre olgun atması gerekiyor. Genç’in bu davranışları, halktan kopuk görüntü vermesi nedeniyle 31 Mart seçimini zar zor almasına sebep oldu. Sandıklar açıldığında rakibine 105 fark atabildi.  Hatırlayacağınız gibi, rakibinin itirazları sonuca bu rakam daha da aşağıya inmişti. Hiç kusura bakmasın ama takındığı bu vurdumduymaz tavırla 31 Mart seçim sonuçlarından ders almamış gibi bir görüntü veriyor.

Genç’in mimar olması sebebiyle Döşemealtı’nın cehresini değiştirecek işlere imza atması bekleniyordu. Beklenen olmadı ve şimdilik bunu başaramadı. Gerçi şunu da söylemekte yarar var,  2014 yılı yerel seçimlerinde Döşemealtı Belediye Başkanı seçildiğinde belediye borç batağındaydı. Borçlardan kurtulmak için arsa satışları yapıldı, bu taşınmazlardan elde edilen gelir yatırama değil, belediyenin borçlarında kullanıldı.

Bunları neden mi yazdım?

 

Turgay Genç zar zor aldığı seçimi nasıl kazandığını kanaatimce masaya yatırmadı. Aksine seçildim, önümde daha 5 yıl var, kim öle kim kala düşüncesi içerisindeyse hata yapar. Bugün İYİ Partiye bir tane dahi kadro vermeyen    hatta işçi statüsünde dahi  bir tane İYİ Partili almayarak  İYİ Partiyi   yok sayan davranış sergilemesi  hiçte hayra alamet bir gelişme değil.. Yukarıda da yazdığım gibi, İYİ Parti, Millet ittifakı çerçevesinde Genç’i desteklememiş olsaydı, yine aynı şekilde eski rakibi AKP’li belediye eski başkanı Nurettin Tursun’un desteği olmamış olsaydı, bugün Döşemealtı belediye başkanı AKP’den   Emre Afacan olacaktı. Bu gerçekleri birileri Genç’in kulağına fısıldamalı, hatadan dönmesine yardımcı olmalıdır.

Kanaatimce Turgay Genç’i  birileri yanlış yönlendiriyor  ya da bütün bunları  bilinçli yapıyor  orasını bilemem !!!! 

Daha vahimi ise;

Sanırım Genç, kendini partiler üstü görüyor ve adının marka olduğunu düşünüyor. Durum böyle ise  bu davranışı affedilemez.  Bununla ilgilide bu sürü örnekler var…….

Artı,  

Genç’in aslında gönlünde yatan Konyaaltı belediye başkanlığıydı. Genç ve ekibi çok uğraştı ama olmadı. Dahası Konyaaltı aşkı onun Döşemealtı’na bakışını da değiştirdi. Lakin artık çoktan tavşan yamacı geçti. Konyaaltı ile ilgili en az 15 yıl bu sansı yokoldu.

 Çünkü,

 Konyaaltı Belediye başkanı Semih Esen en az iki dönem daha Konyaaltı belediye başkanı olacaktır. Çünkü başkan Esen partisiyle ve toplum ile barışık, Genç ise topluma yukarıdan mimari bakıyor,  Semih Esen ise halkın içine karışıyor.

Son olarak,

Turgay Genç, millet ittifakının taraflarını ve tabanlarını harekete geçirecek adımlar atmalı belediye yönetiminde ve kadrolarında İYİ PARTİ kadrolarına hiç düşünmeden yer vermlidir

Her şey büyükşehir belediyesinden beklenmemeli millet ittifakının diğer belediye başkanları da İYİ Parti ve CHP’ye yeterli ölçüde belediyenin çeşitli brimlerinde ve iştirak şirketlerinde kadro açmalıdır .

Yanılıyor muyum….

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.