SUR YAPI
  • Dolar döviz kuru 5.7883
  • Euro döviz kuru 6.3979
  • 07.10.2019
Vehbi  Kaya

Vehbi Kaya

Yavuz Temizer’den beklentiler

İYİ Partide beklenilen değişlik gerçekleşti.

Ahmet Aydın’nın görevden alınmasından ardından İYİ Parti Genel Başkan yardımcılığı görevini yürüten Yavuz Temizer Antalya il başkanlığı görevine atandı. İlk bakışta yanlış gibi görünmüş olsa da bence çok isabetli oldu.

Şöyle ki,

Ahmet Aydın görevden alınıp Antalya’dan yeni bir isim atanmış olsaydı ve atanan kişi haşa peygamber olsa partide kavgalar bitmeyecek, parti yıpranmaya devam edecekti. Yavuz Temizer genel başkan yardımcılığı makamını bırakıp ateşten gömlek giyerek oturduğu koltuk çok kolay değil. En başta sunuda belirteyim, Şimdilik bitmiş gibi gözüken parti içi muhalefet yeni yönetimi oluştuğunda kendilerine yer bulamazlarsa yine aynı kişiler yine aynı şarkıyı söyleyeceklerdir.  İYİ Partililerin beklentileri şimdiden  gerekli tedbirin şimdiden alınması yönünde….

 

Ayağının tozuyla geldiği Antalya’da Temizer’in her olumlu adımları ve kucaklayıcı tavır sergilemesi muhakkak ki parti içinde ses getirecektir. Getirdiğini görüyoruz. Örneğin   Bazı yerel televizyon kanalarındaki programlara katılan Yavuz Temizer’in Bende   bıraktığı ilk intiba olumlu kararlı ve dik duruşlu yönünde. Bunun nedeni de sanırım genç yaşta Ankara siyasetinin içinde yer almasından kaynaklanıyor. Konuşmalarına ve açıklamalarına bakıldığın Türkiye’ deki siyasi gelişmeler hakim gibi görünüyor ve dikkat edin,Temizer, bir il başkanı gibi konuşmuyor!!! Genel merkez yöneticisi gibi mesajlar veriyor…

BEKLETNİLER BÜYÜK….

Çiçeği burnundaki il başkanlı şimdilik gelişmeleri izliyor, dinliyor herkesten görüş alıyor muhtemelen bir hafta, on güne kadar çalışmalarını tamamlayıp partiyi kongreye götürecek adımları atması bekleniyor.

Henüz çok erkende olsa da Temizer’den beklentiler büyük.  Çünkü, Antalya meral Akşener hareketinin MHP döneminde ve sonrasında yürüyüşün başladığı günden itibaren amiral gemisi görevini yürütmüş, en sıkıntılı dönemlerde Meral Akşener hareketine omuz vermiş, parti kurulduktan sonra yapılan parti içinde onca huzursuzluğa, Ankara’nın müdahalelerine rağmen   yerel ve genel seçimlerde Türkiye ortalamasının üstünde oy almış vekil çıkarmış millet ittifakının Antalya’da başarılı olmasında çok büyük katkıları olmuştur. Bu nedenle Yavuz Temizer’den her alanda beklentiler büyük. İl başkanı olarak etkili olur, beklentilere asgaride derce de olsa cevap verir, bugüne kadar parti içinde oluşan olumsuz havayı pozitife çevirir, birlikteliği sağlarsa hem genel merkezde  tarafından  hem de Antalya’da takdir edilecektir….

Yavuz Temizer’in atacağı her olumlu adımın Antalya siyasetine katkısı olacağını düşünüyorum.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.